• 1399/12/27 - 07:15
  • تعداد بازدید : 55
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز طرح تشدید نظارت بر عرضه فرآورده‌های دامی در زنجان

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان اعلام کرد: نظارت دامپزشکی بر مراکز تولید، نگهداری، بسته بندی و عرضه مواد خام دامی به مناسبت نوروز، تشدید و با متخلفان برخورد قانونی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج کاظمی افزود: ارتقای کیفیت و ایمنی مواد خام دامی، جلوگیری از عرضه این مواد به صورت غیر بهداشتی به مصرف کننده و حفظ سلامت عمومی مردم اجرای طرح تشدید نظارت ویژه نوروز از 25 اسفند در استان زنجان آغاز شده و تا 15 فروردین 97 ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، در مدت اجرای این طرح روزانه 16 اکیپ ثابت و سیار‌ در هشت شهرستان استان فعال خواهند بود.
حاج کاظمی تاکید کرد: مصرف کنندگان مواد خام دامی در این استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از کشتار غیرمجاز، عرضه این مواد به صورت تاریخ گذشته و غیربهداشتی، مورد را جهت بررسی با سامانه 1512 به ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.
وی، رعایت نکردن موازین بهداشتی درنگهداری، عرضه فرآورده های تاریخ مصرف گذشته و فاسد خام دامی گوشت قرمز، گوشت مرغ، ماهی و تخم مرغ را از جمله موارد غیر بهداشتی برشمرد.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در برخی موارد متصدیان عرضه گوشت مرغ، اقدام به قطعه بندی و بسته بندی غیر مجاز می کنند که این نیز تخلف بهداشتی است.
حاج کاظمی یادآوری کرد: قطعه بندی هایی با این روش، بدون شناسنامه و بدون نظارت دامپزشکی انجام می شود و در صورت مشاهده توسط بازرسان دامپزشکی موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272467
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید