• 1399/11/21 - 10:25
  • تعداد بازدید : 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بیش از یک میلیون و 648 هزار رأس دام استان زنجان علیه بیماری آبله و شاربن واکسینه شدند

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در طرح واکسیناسیون رایگان بیماری آبله و شاربن، بیش از یک میلیون و 648 هزار رأس دام استان زنجان واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج‌کاظمی با تأکید بر اینکه همه ساله طبق برنامۀ پیشگیرانه واکسیناسیون رایگان بر علیه بیماری‌های مشترک انسان و دام توسط اکیپ‌های دامپزشکی بخش دولتی و غیردولتی انجام می پذیرد، گفت: با اجرای عملیات واکسیناسیون علیه بیماری‌های دام، ضمن کاهش دام‌های مبتلا به این بیماری‌ها، سلامت و بهداشت عمومی جامعه نیز افزایش می‌یابد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به واکسیناسیون بیش از 458 هزار رأس دام شامل گاو، گوساله، گوسفند، بز و تک سمی علیه بیماری شاربن در این استان ابراز داشت: نام دیگر این بیماری سیاه‌‌زخم بوده که یک بیماری عفونی و قابل‌ انتقال‌ بین ‌انسان‌ و حیوان‌ است.

وی همچنین از واکسیناسیون بیش از یک میلیون و 190 هزار رأس گوسفند و بز علیه بیماری آبله خبر داد و گفت: آبله بیماری‌ ویروسی حادی است که سبب ایجاد خسارت‌های اقتصادی زیاد و تلفات دامی در گوسفند و بز می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه برای حفظ و ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه همه مسئول هستیم، از دامداران خواست تا همکاری لازم را با اکیپ‌های دامپزشکی استان داشته باشند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271493
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید