• 1402/09/02 - 07:34
  • تعداد بازدید : 151
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری اردوی جهادی دامپزشکی در روستای قره بلاغ شهرستان سلطانیه

رئیس دامپزشکی شهرستان سلطانیه از ارائه خدمات رسانی رایگان به دامداران روستای قره بلاغ از توابع بخش باغ حلی این شهرستان در قالب اجرای طرح اردوی جهادی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، مصطفی نظری اظهار کرد: اردوی جهادی دامپزشکی با محوریت محرومیت‌زدایی و مبارزه با بیماری های دامی به صورت رایگان در روستای قره بلاغ از توابع بخش باغ حلی شهرستان سلطانیه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد.

وی هدف از اعزام این اکیپ را ارائه خدمات دامپزشکی به مناطق روستایی محروم عنوان کرد و افزود: این اکیپ اعزامی ضمن ارزیابی وضعیت دامداری مناطق روستایی، خدماتی از قبیل واکسیناسیون و معاینه رایگان دام، برگزاری کلاس های آموزشی بهداشتی دامپزشکی به ویژه در خصوص بیماری مشترک تب مالت و توزیع پمفلت آموزشی ارائه دادند.

نظری گفت: در این اردوی جهادی، به میزان 142 رأس گاو و گوساله علیه بیماری تب مالت و 1350 قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سلطانیه با اشاره به نقش آموزش‌های ترویجی در ارتقاء سطح بهداشت جامعه، کنترل بیماری های دامی و مشترک، سلامت گوشت و سایر فرآورده های خام دامی، افزود: در این اردوی جهادی به اهالی این روستا در خصوص بیماری تب کریمه کنگو آموزش چهره به چهره داده شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان سلطانیه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 310960
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه