۳۲ اردوی جهادی دامپزشکی زنجان در ۶۵ روستای استان برگزار شد

محمد باقر حاج کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر و برای خدمت رسانی مطلوب اردوهای جهادی دامپزشکی این استان که از ابتدای سال جاری آغاز شده است همچنان در مناطق محروم تداوم دارد.

وی، خدمات‌رسانی به دامداران مناطق کم‌برخوردار و کمتر توسعه‌ یافته و ارائه خدمات دامپزشکی به‌صورت رایگان را از جمله هدف اصلی برگزاری اردوهای جهادی دامپزشکی ذکر کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان ادامه داد: بر این اساس در ۱۰ ماهه سال جاری در هشت شهرستان تابعه استان، ۳۲ اردوی جهادی دامپزشکی با حضور ۲ هزار و ۱۱۲ نفر روز جهادگر در قالب ۱۷ اکیپ جهادی در پنج محور برگزار شد.

وی اظهار داشت: در این راستا واکسیناسیون رایگان بیش از ۴۵ هزار رأس دام و سم‌پاشی شامل بدن دام بیش از ۳۵ هزار رأس و سمپاشی جایگاه دامی بیش از ۱۲۲ هزار مترمربع انجام شد.

حاج کاظمی افزود: واکسیناسیون رایگان بیش از ۳۰ هزار قطعه طیور بومی روستایی، برگزاری دوره‌های آموزشی و ترویجی برای بیش از ۲ هزار نفر از بهره‌برداران با ۶۳ کارگاه آموزشی و همچنین معاینه و درمان رایگان بیش از ۷۰۰ رأس دام در مناطق کمتر توسعه‌ یافته استان نیز از جمله این اقدامات بوده است.

وی یادآور شد: اعتقاد به روحیه جهادی و استفاده از جوانان جهادگر بخش عظیمی از مشکلات روستاییان را برطرف خواهد کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان خاطرنشان کرد: می‌توان با روحیه تحول‌گرایانه جهادگران، اقدامات ماندگاری را برای این قشر زحمتکش جامعه رقم زد.

وی اظهار داشت: با توجه به شعار سال بر اساس منویات رهبری در راستای مهار تورم و رشد تولید، دامپزشکی با کار و مدیریت جهادی و مشارکت هر چه گسترده‌تر مردم می‌تواند در جهت تحقق شعار سال و رشد تولید نقش‌آفرینی کند.

کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه