چاپ
ارسال به دوست

نظارت ۲۵ تیم دامپزشکی استان زنجان بر نحوه ذبح دام در عید قربان

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: همزمان با فرا رسیدن عید قربان ۲۵ اکیپ ثابت و سیار نظارت بهداشتی و شرعی ویژه عید سعید قربان در استان زنجان خدمات ارائه خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج کاظمی افزود: ۱۲ تیم نظارتی ثابت و ۱۳ تیم سیارنظارت برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها بر نحوه ذبح دام در عید قربان نظارت دارند.

حاج کاظمی با بیان اینکه این تیم‌ها متشکل از ۱۱ دامپزشک و ۲۳ بازرس گوشت هستند، گفت: ۶ ناظر شرعی نیز به همراه این تیم‌ها بر نحوه ذبح دام‌های قربانی نظارت خواهند داشت.

او خواستار رعایت مسائل بهداشتی در ذبح دام‌ها شد و از مردم خواست از ذبح دام در کنار خیابان، معابر و منزل پرهیز کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه در عید قربان امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، کشتار دام صرفا در کشتارگاه‌ها انجام می‌شود، افزود: با هماهنگی های به عمل آمده توسط اداره کل دامپزشکی و کشتارگاه‌های دام زنجان مروارید و کشتارگاه نور ابهر - خرمدره از ساعت ۷ تا ۱۳ روز عید قربان خدمات ارائه می‌دهند.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت توجه به بیماری تب کریمه کنگو که از طریق دام به انسان منتقل می‌شود، ادامه داد: مردم گوشت را به مدت حداقل ۲۴ ساعت در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی گراد یخچال نگهداری کرده و سپس استفاده کنند.

حاج کاظمی استفاده از ماسک، دستکش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در میادین دام و کشتارگاه‌ها را الزامی عنوان و تاکید کرد: اکیپ‌های دامپزشکی از دو روز قبل در میدان دام زنجان و خرمدره جهت معاینه دام‌ها مستقرند.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢٥٥/
  • ٠٧:٣٦ - 1399/05/07/
  • تعداد بازدید: 10
کلید واژه ها

خروج