چاپ
ارسال به دوست

گوشت قربانی ۲۴ ساعت پس از ذبح مصرف شود

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: از مصرف بلافاصله گوشت قربانی پرهیز و برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام حداقل ۲۴ ساعت آن را در یخچال نگه دارید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، محمدباقر حاج کاظمی گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از مصرف بلافاصله گوشت، امعا و احشا دام ذبح شده پرهیز کنید.

وی بیان کرد: انتقال بیماری کرونا از دام به انسان می‌تواند از طریق فیزیکی در حین حمل، کشتار و تقسیم لاشه اتفاق بیفتد پس تاکید می‌شود همشهریان در حین توزیع گوشت دام حتما از دستکش و ماسک استفاده کرده و همچنین دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا رعایت گردد تا سلامت شهروندان تهدید نشود.

وی همچنین بر رعایت موازین بهداشتی در هنگام ذبح دام تاکید کرد و گفت: رعایت موارد بهداشتی مانع از ابتلای مصرف کنندگان به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مانند تب مالت، سیاه زخم، تب کریمه کنگو، هاری، سل و... می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان زنجان همچنین بر استفاده از وسایل حفاظتی مانند روپوش، دستکش، ماسک و... توسط ذبح کنندگان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه هم استانی‌ها جهت اطمینان از سالم بودن دام و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، دام‌ها خود را در کشتارگاه‌ها ذبح کنند، تاکید کرد: ناظران شرعی نیز در کشتارگاه‌ها حضور دارند و در ذبح دام در کشتار‌ها هم از لحاظ شرعی و هم از لحاظ بهداشتی به صورت کامل رعایت می‌شود.

حاج کاظمی خاطر نشان کرد: افراد بلافاصله دام ذبح شده را مصرف نکنند و حداقل ۲۴ ساعت آن را در یخچال معمولی و دمای بین صفر تا ۴ درجه سانتی گراد نگه دارند تا از طریق جمود نعشی بسیاری از میکروبهای احتمالی موجود عامل بیماری در گوشت از بین رود.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٤٢٧٨/
  • ١١:٢٩ - 1399/05/09/
  • تعداد بازدید: 18
کلید واژه ها

خروج