چاپ
ارسال به دوست

نظارت ۲۲ اکیپ دامپزشکی استان زنجان بر نحوه ذبح دام قربانی در ایام محرم

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان زنجان گفت: 55 ناظر دامپزشكي كار نظارت شرعي و بهداشتي بر ذبح دام های قرباني از هشتم تا یازدهم ماه محرم را برعهده دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، علی اشرفی گفت: برای حفظ سلامت سوگواران اباعبدالله الحسین (ع) و مقابله با شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، 40 ناظر بهداشتی شامل دامپزشک و بازرس گوشت و 15 ناظر شرعی برای نظارت بر ذبح دام های قربانی از هشتم تا یازدهم ماه محرم پیش‌بینی شده است.

وی از عزادارانی که قصد قربانی کردن دام در ایام محرم را دارند خواست آن را در محل‌هایی که به این منظور در نظر گرفته شده انجام دهند.

اشرفی با توصیه به هیأت‌های عزاداری برای انجام کارهای مربوط به ذبح دام های قربانی در کشتارگاه گفت: ذبح دام‌ها در خیابان‌ها منجر به افت کیفیت لاشه می‌شود و از همشهریان درخواست داریم تا آنجایی که امکان دارد ذبح دام‌ها به صورت نیابتی و در کشتارگاه دام انجام شود.

وی با بیان اینکه ذبح نیابتی در کشتارگاه‌ها با مراحل کامل بهداشتی انجام می‌شود افزود: در کشتارگاه‌ها مراحل به صورت کامل و تمیز انجام شده و همه مراحل نیز تحت نظارت ناظران شرعی و بهداشتی است.

وی با تاکید بر آمادگی ناظران بهداشتی برای نظارت بر مراحل مختلف ذبح تصریح کرد: این ناظران آماده نظارت بهداشتی و شرعی بر مراحل ذبح، استحصال و قطعه‌بندی قربانی‌های ایام محرم هستند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان زنجان شماره تلفن‌های 1512 و 02433772401 در این ایام آماده پاسخگویی به درخواست‌های مردمی در امور نظارت بر کشتار دام‌های قربانی است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥١٢٧/
  • ٠٩:٤٥ - 1399/06/06/
  • تعداد بازدید: 30
کلید واژه ها

خروج