• 1402/11/15 - 09:13
  • تعداد بازدید : 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بیش از ۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در زنجان انجام شد

زنجان - ایرنا - رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان زنجان گفت:امسال بیش از ۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورشی طیور گوشتی استان با نظارت بهداشتی کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور انجام شده است.

امین اله‌وردی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شرایط آب و هوایی منطقه و ظرفیت استان در پرورش مرغ گوشتی، افزود: این میزان جوجه ریزی صورت گرفته مربوط به ۲۸۰ واحد پرورش مرغ گوشتی، مزارع طیور مولد و تخمگذار تجاری بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی، تامین گوشت مرغ در کشور و در استان زنجان از اهمیت زیادی برخوردار است و ایجاد تلفات در طیور گوشتی، ضررهای اقتصادی بسیاری را به جامعه وارد می کند و از طرفی عرضه گوشت مرغ در بازار کاهش می‌یابد.

این مسوول ادامه داد: با توجه به این موضوع،‌ کمک به روند تولید و صدور مجوزهای بعدی فعالیت مرغداران بسیار مهم است که در این راستا کنترل بیماری‌های طیور در مرغداری‌های گوشتی، بازدید و نمونه برداری، ثبت تلفات با هدف کنترل بیماری‌ها در صنعت طیور و معدوم سازی واحد درگیر در صورت تلفات نامتعارف انجام می شود.

وی اظهار داشت: امسال بیش از چهار و ۵۰۰ مورد پایش بیماری های طیور از جمله آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، آنگارا، نیوکاسل و برونشیت در واحدهای مرغداری استان انجام گرفت.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان زنجان خاطر نشان کرد: تمامی واحدهای مجاز پرورشی طیور تحت نظارت دامپزشکی فعال بوده و خوشبختانه در حال حاضر در این واحدها تولید گوشت مرغ با رعایت کامل ضوابط بهداشتی انجام می شود.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 314585
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه