• 1402/11/21 - 09:44
  • تعداد بازدید : 38
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

۷۷ پرونده تخلف دامپزشکی در زنجان به مراجع قضایی شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: ۷۷ پرونده تخلف مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی از ابتدای امسال تاکنون در این استان به مراجع قضایی ارجاع شده است.

محمدباقر حاج کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این تخلفات در خصوص رعایت نکردن موازین و ضوابط بهداشتی، تخلف در عرضه مواد پروتئینی و کشتار و عرضه غیرمجاز فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی بوده است.

وی یادآوری کرد: در ۱۰ ماهه ابتدای امسال ۲۰ هزار و ۵۵۹ مورد بازدید از مراکز عرضه، تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی شامل قصابی ها، مرغ فروشی ها و فروشگاههای عرضه مواد پروتئینی، مراکز طبخ و رستوران ها و همچنین خودروهای حمل فرآورده‌ها توسط ناظران بهداشتی دامپزشکی انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در این بازرسی ها ۷۳ هزار و ۵۲ کیلوگرم از فرآورده‌های خام دامی و پروتئینی غیرقابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج و و معدم سازی شد.

وی اظهار داشت: در این مدت، ۷۴۳ مورد از فرآورده های خام دامی درباره بهداشتی و قابل مصرف بودن آن نمونه برداری و ۵۸ مورد غیر بهداشتی مشاهده و به مراجع قضایی ارجاع شد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: شهروندان مواد پروتئینی مصرفی شامل گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ را از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی را که دارای مهر دامپزشکی و برچسب تاریخ انقضا، تاریخ، محل تولید و شرایط نگهداری بر روی لاشه است، خریداری کنند.

حاج کاظمی خاطر نشان کرد: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن ۱۵۱۲ ادارات دامپزشکی استان زنجان تماس برقرار کنند و مورد تخلف را جهت رسیدگی اطلاع دهند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 314964
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه