• 1403/02/18 - 16:15
  • تعداد بازدید : 69
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معدوم‌سازی بیش از ۳۸ هزار کیلوگرم لاشه مرغ در خرمدره

ایسنا/زنجان رئیس شبکه دامپزشکی خرمدره گفت: ۳۸ هزار و ۹۹۴ کیلوگرم لاشه مرغ غیرقابل مصرف در کشتارگاه‌های طیور تحت نظارت اداره دامپزشکی ضبط، معدوم و از چرخه مصرف خارج شد.

مهدی حیدری روز گذشته (۱۷ اردیبهشت ماه) بیان کرد: با هدف عرضه بهداشتی و تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم، علاوه بر مسؤولان فنی بهداشتی، ناظران عالیه دامپزشکی به‌طور مستمر در کشتارگاه‌های طیور خرم‌دره حضور دارند تا بر رعایت مسائل بهداشتی در بخش‌های مختلف کشتارگاه از زمان ورود محموله مرغ زنده تا زمان کشتار، بسته‌بندی، نگهداری گوشت مرغ در سردخانه و توزیع آن نظارت و کنترل دقیق کنند.

وی با بیان اینکه در این بازدید که همراه مسؤول بهداشتی واحدها از بخش‌های مختلف کشتارگاه‌ها شد به بررسی نواقص بهداشتی موجود در قسمت‌های مختلف مجموعه پرداخته شد، افزود: بازرسی از سالن کشتار، سالن بسته‌بندی و قطعه‌بندی و قسمت تونل انجماد و سردخانه نگهداری واحد انجام شد و بر لزوم حضور مستمر مسؤولان فنی بهداشتی در همه مراحل کشتار و بسته‌بندی و بارگیری و ... در کشتارگاه طیور برای انجام نظارت‌های بهداشتی تأکید شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خرمدره با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های دامپزشکی بر تأمین فرآورده‌های خام دامی سالم برای شهروندان است، گفت: با استقرار مسؤولان بهداشتی در کشتارگاه‌های طیور که یکی از مشاغل سخت است و به‌صورت کامل در شب انجام می‌شود، این کار برعهده مسؤولان بهداشتی و دستیاران‌شان گذاشته شد که با انجام بازدیدهای سرزده و شبانه، وضعیت بهداشتی مجموعه را بررسی و بر نحوه اجرای دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور در حوزه کشتارگاه‌های طیور توسط مسؤولان بهداشتی نظارت کنند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان خرمدره,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 318950
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه