• 1403/02/20 - 12:59
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

836 راس دام در نخستین اردوی جهادی دامپزشکی طارم واکسینه شدند

رییس دامپزشکی طارم گفت: 836 راس دام سبک و سنگین از ابتدای امسال در قالب اردوهای جهادی این شهرستان علیه بیماری‌ها واکسینه شدند.

دکتر حسن یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با روابط عمومی دامپزشکی زنجان با بیان اینکه طی اردوهای جهادی دامپزشکی طارم 800 قطعه طیور بومی نیز علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

وی افزود: 14 مورد ویزیت و درمان رایگان دام، برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی، توزیع بروشور بیماری‌های واگیر و مشترک از دیگر خدمات رایگان انجام شده در اردوهای جهای دامپزشکی طارم طی امسال عنوان کرد و افزود: واکسن‌های تزریق شده به دام‌ها شاربن، آبله، تب برفکی، بروسلوز گاو و گوساله، طاعون نشخوارکنندگان را شامل می‌شود.

رییس دامپزشکی طارم خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی با هدف محرومیت زدایی در مناطق محروم، کم برخوردار و صعب العبور روستایی و عشایری توسط قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی شهرستان برگزار شده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: این اردوها با مشارکت بسیج سازندگی و بسیج جامعه مهندسین کشاورزی با هماهنگی و حضور مسئولان شهرستانی در زمینه‌های سمپاشی دام و اماکن دامی، واکسیناسیون دام‌ و طیور بومی، ویزیت رایگان‌آنها و فعالیت‌های آموزشی و ترویجی انجام شده‌ است.

وی افزود: با توجه به سند تحول سازمان دامپزشکی کشور، برگزاری اردوهای جهادی و ارائه خدمات رایگان به دامداران و جامعه روستایی و عشایری یکی از اهداف مهم این سازمان در احیاء و توسعه جهاد دامپزشکی به شمار می‌رود که موجب افزایش امید و رضایتمندی دامداران می‌گردد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان طارم,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 319101
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه