• 1402/04/01 - 07:18
  • تعداد بازدید : 272
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برگزاری اردوی جهادی دامپزشکی در روستای سعیدکندی شهرستان ماهنشان

رئیس دامپزشکی شهرستان ماهنشان از ارائه خدمات رسانی رایگان به دامداران روستای دورافتاده سعیدکندی این شهرستان در قالب اجرای طرح اردوی جهادی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، ذوالفقار رشیدیان اظهار کرد: اردوی جهادی دامپزشکی با محوریت محرومیت‌زدایی و مبارزه با بیماری های دامی به صورت رایگان در روستای سعید کندی شهرستان ماهنشان برگزار شد.

وی اظهار داشت: امروزه جایگاه دامپزشکی در مسائل مختلف اجتماعی و امنیتی جامعه بر تمام افراد محرز شده و آحاد جامعه با وظایف دامپزشکی در تأمین دام سالم و به تبع آن غذای سالم و حلال آشنا بوده و این مهم توانسته در پیشبرد اهداف شاخص دامپزشکی که همانا ارتقاء سطح بهداشت و سلامت عمومی است نقش بسزایی ایفاء کند.

وی گفت: این برنامه که با مشارکت اعضای اکیپ های عملیاتی اداره دامپزشکی شهرستان ماهنشان و با همکاری بسیج سپاه ناحیه شهرستان ماهنشان، فرمانداری، اداره راه و ترابری و جهاد کشاورزی شهرستان ماهنشان برگزار شد.

رشیدیان افزود: در این اردوی جهادی خدماتی از قبیل واکسیناسیون دام، واکسیناسیون طیور بومی، مبارزه با بیماری‌های انگلی داخلی و خارجی دام ها و سگ های نگهبان، سم‌پاشی بدن و جایگاه دام، ویزیت و نسخه نویسی دام‌های بیمار و آموزش دامداران انجام شد.

وی گفت: در این طرح به میزان 4 هزار و 265 نوبت سر دام سبک علیه بیماری بروسلوز، آبله و نشخوارکنندگان کوچک و 10 قلاده سگ بر علیه بیماری هاری واکسینه شد.

رشیدیان اظهار کرد: جهت مبارزه با انگل های خارجی دام بر روی بدن 4 هزار و 265 رأس دام سبک سمپاشی انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ماهنشان با اشاره به نقش آموزش‌های ترویجی در ارتقاء سطح بهداشت جامعه، کنترل بیماری های دامی و مشترک، سلامت گوشت و سایر فرآورده های خام دامی، افزود: در این اردوی جهادی به اهالی این روستا در خصوص بیماری تب کریمه کنگو آموزش چهره به چهره داده شد.

وی هدف از اعزام این اکیپ را ارائه خدمات دامپزشکی به مناطق روستایی محروم عنوان کرد و افزود: این اکیپ اعزامی ضمن ارزیابی وضعیت دامداری مناطق روستایی خدماتی از قبیل واکسیناسیون رایگان علیه بیماری تب مالت و طاعون نشخوارکنندگان کوچک ارائه دادند.

رشیدیان با تاکید براینکه تلاش داریم در کنار مردم و درخدمت مردم باشیم، گفت: کار اصلی اردوهای جهادی دامپزشکی در روستاهای محروم، کم برخوردار و در مناطقی که دسترسی به دامپزشک دشوار و محدود است، می‌باشد.

 

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ماهنشان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 303592
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال زنجان

admin ادمین پورتال زنجان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه